Adrian David despre intrarea lui Ilie Păducel în PNL: În 2016 un om care vine din vechiul regim este favorit într-o cursă electorală. Arată că nu am fost în stare să creștem alți lideri politici în Petrila

  • acum 3 ani

Adrian David, președintele CJ Hunedoara și membru PNL susține că votul dat de liberalii petrileni (de fapt foștii democrat liberali, foștii colegi ai primarului Ilie Păducel până în 2013-n.r) arată că la Petrila oamenii politici nu au fost în stare să crească alți lideri politici.

” Mă deranjează că în 2016 un om care vine din vechiul regim este favorit într-o cursă electorală, mă deranjează în sensul că nu am fost în stare să creștem alți lideri politici în Petrila. E o constatare personală. Legat de criteriile de integritate, aici mergem pe onoare fiecăruia dintre noi. Partea cu traseismul o trece cu brio pentru că nu a candidat decât de la PSD și PDL care nu se pune ca fiind al doilea partid, pentru că a fuzionat cu PNL-ul. Cât privește partea cu activistul de partid, dânsul zice că nu a fost plătit de PCR. Până nu văd un document care să îl contrazică, îl cred pe cuvânt, că nu am la dispoziție altceva care să îmi arate altceva. Ceea ce pe mine mă îngrijorează este că un om care are atâta experiență politică și și-a petrecut atâția ani în politică, este favorit pentru 2016 la primar, asta însemnă că nu am fost capabili noi, restul oamenilor politici, să creștem alte valori în Petrila”, a spus Adrian David, marți, pentru Gazeta de Dimineață.

Potrivit surse citate, decizia finală se ia în Biroul Județean care se va întruni pe 28 decembrie, atunci când forul județean va analiza hotărârea aprobată de PNL Petrila.

Sursa:: GazetadeDimineata

Etichete:
·

Comentarii

  • Ar fi cazul să iasă la pensie și așa nu a făcut nimic pt oraș , se plimba de la un partid la altul cu scuză ca o face pt bani pt primărie_!

    Florica Dinga 22 decembrie 2015 14:46 Răspunde
    • Tocmai a facut ceva :)))))) in 2015 la petrila …. nu o sa mai scapam de comunisti veci….

      Adriana Adry 23 decembrie 2015 02:03 Răspunde
  • Oportunist!!!!!!!!!!!!

    Cantemir Rodica 22 decembrie 2015 14:55 Răspunde
  • Un adevărat liberal cu sânge albastru, un arc peste timp încă de pe vremea Brătienilor, ce ştim noi populimea….

    Terente 22 decembrie 2015 15:11 Răspunde
  • Avem un vot cu care am putea sa-l trimitem in pensie. Oricum nu a imbunatatit nimic in oras.

    Anonim 22 decembrie 2015 16:36 Răspunde
    • singura solutie e votul, se pare!

      Știri din VALEA Jiului 22 decembrie 2015 16:48 Răspunde
    • Eu una nu lăm votat niciodată .

      Florica Dinga 22 decembrie 2015 20:17 Răspunde
    • #PRIMAR $PETRILA…. asa se fac banii aici :)))

      Adriana Adry 23 decembrie 2015 02:02 Răspunde
  • Problema este a celui care se intoarce la locul…Este cinism.Sa mori in puscarie pt. convingeri politice, si multi au fost…Si sa te reprezinte postrevolutionar, este o cadere dincoace de ratiunea umana.Mergi pe stanga, dar sa o iei pe o ulita interzisa, este un mare cinism…

    Eugen Parlea 22 decembrie 2015 16:57 Răspunde
  • Dar cand, unde si ce fel de valori ati crescut voi, ,,restul” oamenilor politici? Si voi, la randul vostru, de cine ati fost crescuti? Nu cumva de catre unii care scriu carti de stiinta pentru a li se reduce pedeapsa? Singurele valori adevarate pe care le cresteti sunt alea din conturile personale. Toti o apa si-un pamant!

    Cornel Paul Tudor 22 decembrie 2015 18:58 Răspunde
  • corect la vremuri noi tot noi

    Maria Borla 22 decembrie 2015 19:27 Răspunde
  • ce usor sar dintr o barca in alta oare asa prosti ne cred

    Maria Borla 22 decembrie 2015 19:28 Răspunde
  • s a mai facut cateceva , dar e nevoie si de oamnei tineri, cu alte aspiratii in politica si trebuiesc cautatecai spre cat mai multe locuri de munca , de investitori., de infrastructura etc

    Sabina Penciu 22 decembrie 2015 19:32 Răspunde
  • Rusine sa le fie celor care au facut parte si posibila aceasta situatie batanu-si joc de munca unor oameni de 3 ani de zile, Lau aceptat Bogdan Tampau si Glogor Dorin ambii copresedinti si nu de catre aripa PNL ci de PDL, cum s-ar zice a venit pe usa din dos nu pe usa din fata , nu a format vreun tanar langa el, de ce sa-i ia cascavalul.

    Avram Gheorghe 22 decembrie 2015 20:26 Răspunde
  • PNL la ora actuală în România nu mai este,vorbim de P(dl)nl partidul penaliilor,eu îi întreb pe domnii din acest partid,criteriile de integritate ptr cine s-au votat?

    Mariana Iozsa 22 decembrie 2015 21:50 Răspunde
  • Pfff da nu mai iesim odata din comunism ,,,, asa ar trebui sa mai iese primar la fel ca bradu asta ….asa se taie brazii la Petrila…. Mai face si primaru un ban cinstit … :))))

    Adriana Adry 23 decembrie 2015 01:59 Răspunde
  • nu sunt lideri noi niciunde in Valea Jiului..