Mai mulți mineri de la Livezeni au ajuns la Complexul Energetic Hunedoara

  • acum 4 ani

Mai mulți angajați ai minei Livezeni nu au intrat în schimbul doi, aceștia ajungând în curtea Complexului Energetic Hunedoara unde strigă ”Demisia”.

Potrivit primelor informații la sediul Complexului Energetic Hunedoara va ajunge și personalul TESA, dar și minerii din schimbul I.

Cam atâția nemulțumiți are C.E.H. Minerii şi angajaţii de la suprafaţă de la Mina Livezeni s-au răsculat. Ortacii din…

Posted by Știri din VALEA Jiului on 5 Februarie 2016

Comentarii

  • Acum e momentul. Sa mergem cu totii

    Marin Mitroi 5 februarie 2016 12:23 Răspunde
  • tata timp cat exista cate 3 sindicate la o singura mina nu o sa vedeti voi unitate, ei au vrut asa sa va poata dezbina……Faceti in asa fel incat sa fie doar un singur sindicat cu alegerii libere de voi mineri nu de MAFIOTII ….Si aia sa fie cei care sa va apere intradevar drepturile…..

    Robert Popescu 5 februarie 2016 12:58 Răspunde
  • Sau vreun ,, COLECTIV” poate venea si alte televiziuni.

    Nelu Stoichici 5 februarie 2016 13:21 Răspunde
    • ptr.Stoichici minerul fara materie cenusie,,poate veneau”se gangureste in limba romana nu in minereasca ta…

      minerul uricani 6 februarie 2016 04:21 Răspunde
    • Povesteste Stoichici …minerul lui tata…unde dormi tu la mina vulcan cand esti in sut…

      minerul uricani 6 februarie 2016 04:23 Răspunde
  • Ca bine zici …noi nu semnificam mare lucru pt ei .

    Marinela Farkas 5 februarie 2016 13:21 Răspunde
  • Mai multi mineri de la mina Lupeni am vazut in poza care-ati postat-o..

    Elena Si Costel Oprisan 5 februarie 2016 13:22 Răspunde
  • S-a văzut ce mare unitate a ieșit în strada,o mana de oameni,ne meritam soarta!

    Monica Lupu 5 februarie 2016 13:39 Răspunde
  • Sa stea acasă personalu Tisa,sunt multe vag…te care freacă menta prin birouri și minerul da la lopata în fundu pământului.Acasaaaa cu voi căpușe ale Clujului.

    Adrian 5 februarie 2016 14:04 Răspunde
  • Adevărații hoți și căpușele care au adus mineritul în situația actuală să plătească, ca să mă exprim civilizat.

    Elena Moldovan 5 februarie 2016 15:17 Răspunde
  • cu atatea sindicate la mina s-a dus dracu mineritu liderii se zbat pentru privilegiile lor n nu ale minerilor

    Vio Muraru Alexa 5 februarie 2016 15:49 Răspunde
  • Trebuie să fim uniți, la luptă fraților !!!!!!!!

    Popescu Gabriel 5 februarie 2016 16:12 Răspunde
  • Vai de voi, a făcut sindicatele din voi niște marionete, vă dirijează cum vor ei. . . au făcut ce au stiut mai bine să facă, va separat pentru a putea sa facă ce vor din voi …sunteți dezbinați ceea ce si-au dorit ei …Uniți – vă că altfel va mănâncă Mafioți de tot …

    Robert Popescu 5 februarie 2016 16:36 Răspunde
  • Vai de voi, a făcut sindicatele din voi niște marionete, vă dirijează cum vor ei. . . au făcut ce au stiut mai bine să facă, va separat pentru a putea sa facă ce vor din voi …sunteți dezbinați ceea ce si-au dorit ei …Uniți – vă că altfel va mănâncă Mafioți de tot …Dacă mai pleacă și cei care îndeplinesc condițiile de pensionare anticipată dintre voi muncitorii rămâneți fără personal calificat, care o sa va ducă la închiderea unor mine pentru a completa lipsa de personal lista este făcută, mina Lonea și Lupeniul vor dispărea, jocurile sunt făcute …..Din păcate picați în capcana lor …UNITATI-VA …

    Robert Popescu 5 februarie 2016 17:54 Răspunde
  • Mâna pe bate fratilor! ca murim de foame daca ne închid locurile de munca .

    Cristi Nedelcu 5 februarie 2016 18:48 Răspunde
  • Lasatile dracului de sindicate!! Voi nu vedeti ca isi bat joc de voi?? Unitiva fara liderii de sindicat ca altfel sa zis cu Valea Jiului