Delia va cânta la Petrila 45 de minute, cu 1.200 lei/ minut

  • acum 3 ani
O şedinţă de îndată a fost convocată de primarul Vasile Jurca miercuri 7 septembrie în sala de şedinţe din primărie. 

Pe ordinea de zi s-au aflat şase puncte: o rectificare de buget; delegarea Serviciului Public de Administrare a Domeniului Public şi Privat de interes local către noua societate de gospodărie locală, S.C. Edil Sal Pres S.A., având ca acţionar unic consiliul local; modificarea HCL 22/ 2016; evenimente legate de „95 de ani de fotbal la Petrila” (care vor avea loc pe data de 10 septembrie, în ziua care CS Inter Petrila are meci de campionat cu cei de la Băniţa, după care fostele glorii ale clubului vor avea meci cu cei de la Parângul Lonea şi se vor depăna apoi amintiri într-un cadru plăcut); finanţarea de la bugetul local a cheltuielilor care nu sunt finanţate de la bugetul de stat – aici fiind vizat Podul de la Jieţ; Zilele Oraşului Petrila.

În legătură cu ultimul punct de pe ordinea de zi, ce a vizat organizarea „Zilelor Oraşului Petrila”, data acestei manifestări a fost stabilită în perioada 16-18 septembrie. Proiectul prezentat şi iniţiat de primar (absent de la şedinţă) a fost aprobat în unanimitate de aproape toţi consilierii prezenţi (o singură abţinere). În acest sens, manifestările ce vor avea loc în cadrul acţiunii vor fi susţinute de la bugetul local cu 80.000 lei, cei mai mulţi bani fiind alocaţi pentru concertul cunoscutei cântăreţe Delia. Mai exact suma de 54.000 lei, pentru un… „concert de 45 de minute”…

Sursa: zvj.ro

Comentarii

  • Un miner calificat nu castiga intr-un an banii astea ! Rusine conducerii aceatei tari !!!

    Victor Popescu 8 septembrie 2016 21:11 Răspunde
  • Așa se arunca cu bani publici în campania electorală !

    Florica Dinga 8 septembrie 2016 21:31 Răspunde
  • ce canta nu canta face playback cu banii aia face altceva asa multi banii are primaria Petrila? daca da de ce nu mai asfaltează străzile ne terminate de doua săptămânii așa sunt nu o mai facut nimic o inceput lucraria si nu o mai termina puna isi termina el mandatul de primar

    Oprea Bobby 8 septembrie 2016 21:44 Răspunde
  • Sa i dau la muie..lu delia..ca face playback..

    Mihai Gonciulea 8 septembrie 2016 22:05 Răspunde
  • Valea jiului a ajuns valea plangerii…plangerii cand ne canta delia ca-i beata si salam regheton!!!

    Marius Hinoveanu 8 septembrie 2016 22:13 Răspunde
  • Din bani proștilor care muncesc zilnic aproape pe nimic si încearcă sași plătească dările către tara. Si alți câștiga pe minut salariul minim pe economie. O democrație prost înțeleasă….

    Nelu Stoichici 8 septembrie 2016 23:20 Răspunde
  • …coliva pe Vale cantaciosi trebuie sa cante prohodul si pe bani multi .

    Simona Mateescu 8 septembrie 2016 23:30 Răspunde
  • Pentru suma respectiva trebuia renuntat la repertoriul ei , pacat de banii irositi degeaba !!!

    Bernstein Nicolae 9 septembrie 2016 00:43 Răspunde
  • pt suma respectiva mai bine sa continue asfaltarea inceputa si o curatenie coraspunzatoare prin oras

    Olga Stanciu 9 septembrie 2016 08:48 Răspunde
  • Maaarreeeee veselie in toata Jalea Viului …. serbari , zile , taieri de mot, ….. Traiasca ” alegerile libere ” ! ASA SE ARANJEAZA VOTURILE …. dupa ‘ 90 . Timpitii ,nu au ALTE idei …. Petreceri , mincat baut , ” pelerinaje ” la Prislop , sau aducerea de moste [ cind s-au interzis pelerinajele ] …. totul pt. asistatii sociali , votantii de baza …. In rest …. ne inecam naibii in rahat …. si la propriu ca in Vulcan si la figurat .

    Elena Dogaru 9 septembrie 2016 11:52 Răspunde
  • in loc sa creeze locuri de munca ne aduce o betiva! noua ne trebuie locuri de munca nu zilele orasului ca sunt in prapastie

    mihai 9 septembrie 2016 13:00 Răspunde
  • Delia mama draga cerele 54 000 euro ca are prosti bani daca mai vrea sa cinti spunele la fraieri 100000 euro ca dau ca au de unde

    Roscaneanu Viorel 9 septembrie 2016 15:25 Răspunde
  • Cu banii astia puteau sa plateasca niste cursuri de calificare pentru tinerii cu posibilitati materiale reduse,sa ii ajute sa plece din Petrila,daca nu vor sa faca nimic pentru ei.

    Ilie Istratie 9 septembrie 2016 19:46 Răspunde
  • Oare câți bani mai fac „miticii”pe Valea asta nenorocită? Nu au fost de ajuns inundatiile,grindina sau zilele Petrosaniului sau al Uricaniului? Fanfaronadă de primării și consilieri parveniți pe liste de partide! Oare cine-s mai vinovați? Cei ce-au votat sau cei aleși,că de pierdut pierdem toți? După ce-și umflă buzunarele,pa și pu și ne vedem (iar)la anu’!FRAIERILOR!

    Marius Helgiu 10 septembrie 2016 00:45 Răspunde
    • Poporu asta imbecilizat si pus numai pe distractii si fite e devina. La Lupeni Rasmerita a intrebat, sa se faca sau nu zilele orasului si au sarit incultii si imbecilii: cum sa nu se faca, cum poti sa intrebi asa ceva, ne mai distram si noi! Astea au fost raspunsurile prostimii!! Idiotii, in loc sa ceara lucruri bune pentru oras si populatie….mi-e sila…

      Stefan Alina 10 septembrie 2016 02:30 Răspunde
  • Rusine pt primar care arunca bani pubici ca doar fraieri platesc !!

    Gabriela Palinceac 10 septembrie 2016 14:02 Răspunde

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Stiri din Valea Jiului